ds_placka_y_2.png

Ostatní

Tyto stránky sponzoruje:

Pomáhají nám:

CIDESA a.s.Jaroslav Tupy Švédsko

www.siconet.czSbor dobrovolných hasičů Sázava


Manželé Stychovi, Benešov

Radim a Lubor Hauptmannovi, Praha

Divadelní soubor Jiřího Voskovce SázavaJindřiška Orlichová

Vítejte na stránkách spolku Dětské srdíčko určených rodičům a jejich dětem postiženým srdeční vadou
účet pro Vaši pomoc:   233856424 / 0300 (více v záložce O spolku)

Dcera se podrobila reflexní masáži pro odstranění otoků

Reflexní terapie v případě otoků měla za hlavní cíl uvolnit lymfatické cesty, které mají zásadní vliv na koloběh tekutin v těle. V případě otoků tak reflexní masáž může otoky snížit a současně zapůsobit na ostatní důležitá místa v těle. Reflexní terapie, při niž se masírují zejména body na nohou, ale i na rukou, dovede ovlivnit veškeré pochody a funkce v těle. Může zbavit bolesti, její výsledky jsou často zřejmé okamžitě.

 

Úvod

Dcera (Kateřina, 16 let, 151 cm) vážila standardně 32-33 kg. Avšak při otocích, která má už několik let nepřetržitě a které se postupně zvětšují, váží i 35+36 kg, což je nárůst o 10%! Otoky stěžují především činnost srdce, jsou bolestivé a velmi znesnadňují chůzi. Otoky způsobily, zejména na nártech a kolem lýtek, až fialové zabarvení a drobné popraskání a následné hnisání kůže. Na vřídky pomohle gel, tedy zvláčnění kůže.

Váhu kolem 35 kg má už standardně přes dva měsíce. Na váhu 32,5 se dostane tak na 10% z celkové doby.

Problém je samozřejmě ve výkonnosti srdce, ale také v ledvinách, které zvýšenou zátěží a vlivem vady nemají správnou funkci. (dcera na ně bere léky, dávkování se musí po určité době upravit, při tom je třeba dávat pozor na vedlejší vliv, který způsobuje například zvýšení draslíku v těle. proto byly léky před rokem změněny).

Vlivem této nedostatečnosti pak výsledky odběrů krve ukazují zvýšenou ureu, případně CRP, ukazující na případný zánět v těle.

U dcery se nedávno objevila výrazně zvýšená urea a náhodné shluky bílkovin, které nejspíš signalizovali zánětlivý problém v ledvinách. Souběžně s tím se zvětšily otoky nohou a objevily se i výrazné otoky obličeje, které takto ještě neměla.

Přizvali jsme odbornici z oboru reflexní terapie

Po tříhodinové masáži, jejímž základním cílem bylo uvolnit lymfatické cesty, které mají zásadní vliv na oběh tekutin v těle, kdy se zejména masírovaly nohy, se voda uvolnila a zcela viditelně ubyly červeno fialové skvrny. Při zvednutých nohách logicky vlivem gravitace se voda částečně a dočasně přesunula do plic (kašel).

Souběžně se prováděla reflexní masáž některých významných bodů pro plíce, dýchání, srdce, svalstva na zádech ap.

Uvolnění lymfatických cest způsobilo větší močení. Druhý den (masáž se prováděla od 19 do 22 hodin, od té doby do rány byla dcera na WC 4x) byla hmotnost o 2,2 kg nižší, tedy 32,8 a zcela výrazný ústup otoků na nohách a na břiše! Současně se dobře po dlouhé době vyspala. Zatím se tedy nedostavil návrat otoků, což jsme původně předpokládali. Dokonce se nepříznivě neprojevila změna počasí, která právě nastává a která vždy výrazně dceru ovlivní.

Samozřejmě je potřeba v masážích pokračovat, o což se průběžně rádi podělíme :-)

Ukázka či základní výuka reflexní terapie na nkterých setkáních rodičů či společných pobytech je i jedním z cílů sdružení.